KONST / Litografier / Färglitografier 14544255
nr 1454 4255
Bengt Bolin
(1933-1996), Sverige
Färglitografier, 3 st, Oramade lösa blad. Signerade, 75-100-150-upplaga. Färglitografi. Bladets mått: 57x64 - 56x76
Bengt Arne Bolin, svensk målare och grafiker född 1933, död 1996.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 14 mars 2022
kl 20:13:14
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Bengt Bolin
Läs mer om Bengt Bolin